امروز : شنبه, ۲ تیر , ۱۳۹۷

تماس باما درباره ما
گیلان جزء سه استان برترکشور در تهیه طرح هادی است /  اشتغال برای  ۷ هزار و ۹۵۰ نفر در طرح خود مالک مسکن مهر

گیلان جزء سه استان برترکشور در تهیه طرح هادی است / اشتغال برای ۷ هزار و ۹۵۰ نفر در طرح خود مالک مسکن مهر

تنظیمات کاربری

برچسب‌ها, ,

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان :

گیلان جزء سه استان برترکشور در تهیه طرح هادی است /  اشتغال برای  ۷ هزار و ۹۵۰ نفر در طرح خود مالک مسکن مهر

IMG_8072 [800x600]
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزندان گیل : مهندس محمد اکبرزاده در جمع خبرنگاران به مناسبت سالروز صدور فرمان تاریخی بنیانگذار فقید نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تأسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی حساب ۱۰۰ حضرت امام خمینی (ره) در ۲۱ فروردین سال ۵۸ با اشاره به وضعیت اجرای طرح هادی روستایی در گیلان، بیان داشت: امسال تهیه طرح هادی ۲ هزار و یک روستای بالای ۲۰ خانوار در برنامه است.

وی همچنین به تهیه طرح هادی ۱۵۰۰ روستا تا سال ۹۳ اشاره کرد و گفت: گیلان جزء سه استان برترکشور در تهیه طرح هادی است.

اکبر زاده  متوسط اجرای طرح هادی در گیلان را ۲۴ درصد عنوان کرد و افزود: گیلان در اجرای طرح هادی از میانگین ۳۴ درصدی کشور ۱۰ درصد عقب‌تر است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۲۸۷ پروژه طرح هادی با اعتبار ۳۱۸ هزار ۵۵۶ میلیون ریال اجرا شده، گفت: این آمار نشان می دهد در مقایسه با سال ۹۲ در بخش پروژه با ۲۳۸ درصد و در بخش اعتبار با ۲۱۹ درصد رشد مواجه بوده ایم.

اکبر زاده با اشاره به تفاهم نامه بنیاد مسکن با جهاد کشاورزی برای حفظ کاربری زمین های روستایی بیان کرد: برای جلوگیری از تغییر کاربری زمین های کشاورزی در تفاهم نامه ای با جهاد کشاورزی مقرر شد که نسبت به تشکیل کارگروههای استانی، شهرستانی و بخشی اقدام کنیم.

این مسئول با بیان اینکه در صدور سند با رشد ۱۰۰ درصدی روبرو بوده ایم اظهار داشت: در بخش صدور سند  روستایی  و شهرهایی با جمعیت کمتر از ۲۵ هزار نفر برای ۷ هزار و ۳۲۰ واحد مسکونی، سند صادر شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان به رشد ۲۲ درصدی در واگذاری اراضی اشاره کرد و گفت: ۷۹ قطعه از اراضی ملی با مجوز منابع طبیعی استان به روستایی زادگان واگذار شده است.

مهندس اکبرزاده با بیان اینکه از ۵۲ شهر گیلان ۴۲ شهر زیر ۲۵ هزار نفر مشمول اخذ سند است، تصریح کرد: تاکنون تنها برای دو شهر کوچصفهان و لیسار سند صادر شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی، خاطرنشان کرد: سال گذشته تعداد ۴ هزار و ۳۳۹ مسکن روستایی با اعتبار بالغ بر ۳۰۳ میلیارد تومان بهسازی شده است.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان با اشاره به اینکه در طرح خود مالک مسکن مهر ۳ هزار و ۱۸۸ پروژه اجرایی شده است، یادآور شد: این تعداد پروژه برای ۷ هزار و ۹۵۰ نفر اشتغال ایجاد کرده است.

وی متذکر شد: در دولت تدبیر و امید پروژه‌های عمرانی با اعتبارات تملک‌ دارایی‌های سرمایه‌ای استانی و ملی، تسهیلات بانکی و بخش‌خصوصی به ارزش ۳ هزار و ۲۹ میلیارد ریال به تعداد ۶ هزار و ۱۵ پروژه و اشتغال موقت ۱۵ هزار و ۱۴۵ نفر را به بهره‌برداری می‌رسانیم.

به گفته اکبرزاده، از پروژه‌های مذکور تعداد ۴ هزار و ۳۳۹ واحد پروژه بهسازی مسکن روستایی و یک‌هزار و ۶۶۱ واحد پروژه طرح خود مالک مسکن مهر در شهرهای با جمعیت زیر ۲۵ هزار نفر است.

اکبرزاده درخصوص میزان واریز نقدی به حساب ۱۰۰ حضرت امام خمینی (ره) گفت: ۵۰ هزار و ۳۹۶ میلیون ریال به این حساب توسط مردم کمک شد که نسبت به سال گذشته رشد ۴۳۷ درصد داشت و این حاکی از اعتماد مردم به نظام است.

وی به کمک ساخت واحدهای مسکونی روستایی و شهری برای محرومین با مشارکت خیرین به تعداد ۱۰ واحد مسکونی اشاره کرد و خبر داد: در این بخش با رشد ۲۰۰ درصدی مواجه بودیم.

اکبرزاده تصریح کرد: پروژه ۶۲۷ واحدی حضرت ثامن‌الائمه (ع) رشت توسط انجمن خیرین مسکن‌ساز استان در زمینی به مساحت ۲۷ هزار مترمربع در سایت مسکن مهر رشت در حال احداث است که کلیه واحدها دوخوابه با زیربنای ۷۰ مترمربع و دارای پارکینگ و انباری است.

وی ادامه داد: مساحت و زیربناء کل واحدها ۶۲ هزار و ۷۰۰ مترمربع و تعداد بلوک‌های ۱۱۰ بلوک ۳ طبقه بر روی پیلوت با اسکلت بتنی است.

اکبرزاده تصریح کرد: پیشرفت فیزیکی کل پروژه‌ها ۹۰ درصد است و ۲۰۱ واحد به عنوان فاز اول پروژه به اتمام رسیده است که به زودی پس از نصب انشعابات به متقاضیان فاز اول پروژه واگذار خواهد شد و افزود: در حوزه فعالیت‌های بنیاد مسکن جزو ۵ استان برتر کشور هستیم و تلاشمان برای محرومیت‌زدایی است.

مدیرکل بنیاد مسکن ‌گیلان با بیان اینکه ۶۰۱۵ پروژه این بنیاد در گیلان به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: برای اجرای این پروژه‌ها سه‌هزار و ۲۹ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان درخصوص رویکردهای این بنیاد در سال جاری گفت: اولین سیاست‌گذاری این بنیاد در طرح‌های هادی بالای ۲۰ خانوار به تصویب رسیده است که انجام کار در میانگین کشوری ۸۵ درصد و گیلان نیز همین میزان پیشرفت را دارد.

وی اضافه کرد: امسال پرونده طرح هادی با به تصویب رساندن ۵۰۰ روستای باقی مانده بسته می‌شود.

وی توجه به مسکن را به‌ مثابه توجه به تأمین آرامش خانواده‌ها عنوان کرد و افزود: داشتن مسکن مناسب یکی از ارکان آرامش است و این بنیاد افتخارش این است که ادامه‌ دهنده کاری است که امام خمینی (ره) آغازگر آن بوده و خشت اول را گذاشته است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان در پایان  با اشاره به تأثیرگذاری توانمندی روستاها در کاهش مشکلات جامعه گفت: هر چه روستاهای ما توانمندتر باشند مشکلات شهرهای ما و به‌ویژه مشکل حاشیه‌نشینی کمتر می‌شود.

 

مطالب مرتبط

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را برای ما بنویسید


هفت + = 8

تبلیغات

تبلیغات

پیوند های سایت

با ورود به بخش پیوند های سایت با جدیدترین سایت های مفید و کاربردی آشنا شوید

ورود به بخش پیوندها