امروز : سه شنبه, ۱ خرداد , ۱۳۹۷

تماس باما درباره ما
مستند راهیان نور استان گیلان تولید می‌شود

مستند راهیان نور استان گیلان تولید می‌شود

تنظیمات کاربری

برچسب‌ها, ,

مسئول بسیج هنرمندان استان گیلان:

مستند راهیان نور استان گیلان تولید می‌شود
1010

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزندان گیل : کیومرث دولتی  با بیان اینکه در روز ۲۸ مرداد الی ۳۱ شهریور به شمال غرب کشور(کردستان) که یادمان‌های بسیار خوب و تأثیرگذاری در آن قرار دارد سفر کردیم اظهار داشت: کردستان برای گیلان یک مکان آشنایی است زیرا رزمندگان گیلانی بسیاری در آنجا بوده‌اند، لذا این سفر هم برای رزمندگانی که از آن‌جا خاطره دارند و هم برای نسل جوان می‌تواند جالب باشد.

وی با بیان اینکه در این سفر ۴۰ نفر از بانوان هنرمند که در رشته‌های عکاسی، نویسندگی و فیلم‌سازی فعالیت می‌کنند ما را همراهی می‌کردند، افزود: ما از همه شهرستان‌های استان نماینده داشته‌ایم و شروع حرکت خود را گلزار شهدای رشت قرار دادیم.

مسئول بسیج هنرمندان استان گیلان اظهار کرد: از این سفر دو هدف بزرگ را دنبال می‌کردیم، هدف اول آشنایی خواهران هنرمند با ایثارگری‌های رزمندگان و شهدای ۸ سال دفاع مقدس در کردستان و هدف دوم ساخت مستندی از این سفر بود.

دولتی گفت: بنده معتقدم که همه اقشار توانایی شرکت در این سفر را ندارند و چون ما در کار هنری هستیم باید توانایی این را داشته باشیم  که یک مستند تأثیرگذار در قالب یک کار هنری ارائه دهیم.

وی افزود: گروه ما کار تصویربرداری را انجام داده است و اکنون وارد مرحله تدوین شده‌ایم و این ره توشه سفر خود را به‌صورت یک فیلم مستند برای مردم ارائه خواهیم کرد.

مسئول بسیج هنرمندان استان گیلان تصریح کرد: در این سفر به یادمان‌های مختلف از جمله یادمان مرزی مریوان و یادمان منطقه‌ای در روستای سیرانبند رفتیم که این روستا در حومه شهرستان بانه قرار گرفته است.

دولتی افزود: اهمیت این روستا از جایی آغاز می‌شود که در ابتدای انقلاب حدود ۱۰ نفر از رزمندگانی را که اسیر کرده بودند از سنندج به سیرانبند که حدود ۸۰ کیلومتر است، می‌برند و بعد این ده نفر راکه دیگر توان قدم زدن نداشتند در آن‌جا شهید می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: اکنون یادمان بسیار خوبی در آن منطقه وجود دارد و مزار شهدا که به شهدای غریب معروف هستند اکنون زیارتگاه مردم آن منطقه شده‌اند. / تسنیم

دیدگاه خود را برای ما بنویسید


+ 8 = چهارده

تبلیغات

تبلیغات

پیوند های سایت

با ورود به بخش پیوند های سایت با جدیدترین سایت های مفید و کاربردی آشنا شوید

ورود به بخش پیوندها