امروز : شنبه, ۲ تیر , ۱۳۹۷

تماس باما درباره ما
رضا جمشیدی شهردار بعدی رشت؟!

رضا جمشیدی شهردار بعدی رشت؟!

تنظیمات کاربری

برچسب‌ها

رضا جمشیدی شهردار بعدی رشت؟!

Shardari_Rasht-300x180

پس از انتخاب هیئت ریسه شورای چهارم که در شرح و کیفیاتش روایتها شد با انتخاب اعضای کمیسیون های فرهنگی،حقوقی برنامه وبودجه،بهداشت ومحیط زیست،عمران وحمل ونقل ترافیک عملا شاهد مهندسی وچینش چهار به سه یا گاها پنج به دو اعضا توسط جریان اکثریت وپیروز انتخابات هیت رییسه شورا بودیم. نکته جالب تا اینجا در واقع حذف اسماعیل حاجی پور از معادلات این گروه – با وجود رای تاثیر گذارش در انتخاب و به ریاست شورا رساندن عباس صابر- قلمداد میشود.هرچند که پیش از این تنی چند از اعضای این تیم در انتخابات هیت رییسه شورای شهرستان رشت نیز در راستای عدم تکرار ریاست حاجی پور تلاش فراوانی نمودند.

اما اتفاق حیرت آور و دقیقا خلاف تحلیل نادرست و سطحی بعضی از مدعیان تحلیل در تقسیم بندی طیف اکثریت و اقلیت به اصلاح طلب و اصولگرا!اضافه شدن فرهاد شوقی و محمدحسین کارگرنیا (دو چهره اصلی اصولگرایی شورا) و البته مسعود کاظمی به جریان پیروز هیئت رییسه پس از کودتای نرم علیه حاجی پور محسوب میشود.
به این ترتیب جناح اکثریت شورا به جای ۸نفر سابق به ۱۰نفر و جناح اقلیت به ۵نفر با ترکیب علوی،رسولی،روزان،شیرزادو البته حاجی پور استحاله شده است .
خواست این گروه اکثریت معلوم است: تغییر شهردار و روی کارآوردن گزینه ای از داخل شورا بعنوان شهردار جدید!

از این حیث تکلیف ریاست کمیسیونها هم معلوم است مظفر نیکومنش کمیسیون فرهنگی ، فرانک پیشگرکمیسیون بهداشت،محمد رفیعی نوده کمیسیون برنامه و بودجه،محمد حسین کارگرنیا کمیسیون حمل ونقل ترافیک و احتمالا فرهاد شوقی یا مسعود کاظمی کمیسیون عمران.

اما گزینه های شهرداری: مسعود کاظمی و مجید رجبی ویسرودی و رضا جمشیدی چناری.
در وادی امر ظاهرا با مکانیزم رای گیری داخلی گزینه اصلی طی صورتجلسه ایی انتخاب میشود.اما طبعا کاظمی و رجبی گزینه مورد علاقه قاطبه اعضای این تیم ۱۰نفره محسوب نشده و گمانه ها از تمایل به شهردار شدن جمشیدی البته بعد از اعمال تاکتیکهای فراوان در بین اعضای اصلی این گروه را تقویت میکند.
در مقابل گروه اقلیت بدلیل اتفاق حیرت آور عدم ریاست شورایی امیرحسین علوی در کنار دهها دلیل عقلانی دیگرتنها به ابقای خلیلی در مقام شهرداری بمنظور از دست ندادن آخرین روزنه های نفوذ در فرآیند شورایی امیدوارند.

اظهارنظررضا موسوی روزان مبنی بر نارضایتی مقامات عالی استان – که بواسطه نزدیکی عصرتدبیر به دولت تدبیر وامید مورد تایید نیز قرار گرفته – که به مذاق جریان رسانه ای اکثریت و حتی ریس قبلی شورا خوش نیامد ازمصادیق این تلاش تصور میشود.
واقعیت ماجرا اینستکه رهبر جناح اکثریت شورا در یک بازی از پیش طراحی شده با طرح امکان شهردار شدن مسعود کاظمی سعی در جذب حسین کارگر نیا و فرهاد شوقی نموده و تا حدی نیز در این امر توفیق داشته است. برای همچنان همراه نگاه داشتن یاران قدیم وعده هایی نیز به مجید رجبی داده شده تا ۱۰ رای لازم برای استیضاح شهردار فعلی فراهم آید. پس از برداشتن این گام جناح اکثریت در یک فرآیند علی الظاهر دموکراتیک اقدام به حذف کاظمی خواهد کرد. زیرا برای انتخاب شهردار بعدی دیگر فقط ۸ رای لازم دارد و نیازی به همراهی دو عضو جدا شده از گروه اقلیت نخواهد داشت.
پس از آن تلاش برای منصرف کردن مهندس رجبی ویسرودی با تکیه بر گرایشات قومی آغاز خواهد شد تا راه برای شهردار شدن عضو نخبه شورا یعنی رضا جمشیدی چناری فراهم شود.
اما نکته دراینجاست که در صورت عیان شدن خواست اصلی رهبران طیف اکثریت رای کاظمی کارگرنیا شوقی و شاید حتی رجبی همچنان در سبد این جناح باقی خواهد ماند؟ این چشم اسفندیار نقشه از پیش طراحی شده ایشان تلقی میگردد. باید صبر کرد و دید که در روزهای آینده اتفاقات چگونه رقم خواهد خورد. / عصر تدبیر

مطالب مرتبط

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را برای ما بنویسید


هفت − 6 =

تبلیغات

تبلیغات

پیوند های سایت

با ورود به بخش پیوند های سایت با جدیدترین سایت های مفید و کاربردی آشنا شوید

ورود به بخش پیوندها