امروز : جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۳۹۷

تماس باما درباره ما
دختران ایرانی با الگوپذیری از شخصیت حضرت معصومه (س) راه سعادت را برگزینند

دختران ایرانی با الگوپذیری از شخصیت حضرت معصومه (س) راه سعادت را برگزینند

تنظیمات کاربری

برچسب‌ها, ,

رییس کمیته بانوان و خانواده شورای شهر رشت:
دختران ایرانی با الگوپذیری از شخصیت حضرت معصومه (س) راه سعادت را برگزینند

IMG18192835

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزندان گیل : سخنگو و عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت گفت: امروز دختران ایرانی باید با الگوپذیری از شخصیت حضرت معصومه (س) راه سعادت زندگی فردی و اجتماعی خود را انتخاب کنند.

فاطمه شیرزاد ضمن تبریک هفته دولت و ولادت با سعادت حضرت فاطمه معصومه(س) و دهه کرامت اظهار کرد: سالروز ولادت حضرت معصومه (س) را روز دختران نامیدند که این انتخابی شایسته و بیانگر نگاهی متعالی به دخترانی است که زندگانی آن بزرگواران را سرمشق و الگو در زندگی خود قرار می دهند.

وی افزود: امروز دختران ایرانی باید با الگوپذیری از شخصیت حضرت معصومه (س) راه سعادت زندگی فردی و اجتماعی خود را انتخاب کنند.

سخنگوی شورای شهر رشت با بیان اینکه وجود دختر در خانه و سرپرستی آنان توفیقی معنوی است که در اختیار والدین قرار می گیرد ادامه داد: همچنین ظرفیت بالای دختران و جایگاه مادری آنقدر ستودنی است که می تواند نسلی از نور را پدید آورد چنانکه که درباره برترین زنان دنیا حضرت فاطمه (س) محقق شد.

شیرزاد خاطرنشان کرد: حضرت معصومه (س) جایگاه ویژه ای در بین بانوان مسلمان و شیعه در ایران و جهان دارند و ضروری است که بانوان و دختران جامعه ما از زندگانی ایشان که مظهر کرامت و فضلیت است الگو گیرند.

رییس کمیته بانوان و خانواده شورای شهر رشت گفت: توجه ویژه به جایگاه دختران و زنان در جامعه ما از برکات دین اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی آسیب های تلفن همراه، دختران و رسانه های نو، دختران و ارتباط با جنس مخالف، کمرنگ شدن عفاف و حجاب، آسیب های ماهواره را از جمله آسیب های اجتماعی عنوان کرد که دختران ما را تهدید می کند.

سخنگوی شورای شهر رشت با بیان اینکه امروزه مقابله با آسیب های ماهواره ای و ابزار رسانه ای مقوله ی بسیار مهمی است که باید مدنظر خانواده، پژوهشگران و اساتید دانشگاهی قرار گیرد تصریح کرد: در این بین تصویب فرهنگ بومی و محلی و دفاع از ارزشهای اسلامی و ایرانی، ارتقای سطح آگاهی خانواده ها، آموزش عمومی، برنامه ریزی برای اوقات فراغت جوانان به خصوص دختران، ترویج الگوهای رفتاری مناسب در خانواده به خصوص از طریق رسانه ها و رادیو، تلویزیون بسیار حایز اهمیت است.

وی با اشاره به برگزاری برنامه های دهه کرامت از طرف شهرداری و شورا خاطرنشان کرد: نمایشگاه بانوی کرامت هفته آینده همزمان با ورود پروفسور سمیعی در بوستان مفاخر رشت افتتاح می شود./ ایسنا

 

مطالب مرتبط

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را برای ما بنویسید


چهار + = 6

تبلیغات

تبلیغات

پیوند های سایت

با ورود به بخش پیوند های سایت با جدیدترین سایت های مفید و کاربردی آشنا شوید

ورود به بخش پیوندها