امروز : شنبه, ۲ تیر , ۱۳۹۷

تماس باما درباره ما
جشنواره فجر انتقال دستاوردهای انقلاب با زبان هنر است

جشنواره فجر انتقال دستاوردهای انقلاب با زبان هنر است

تنظیمات کاربری

برچسب‌ها,

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت :

جشنواره فجر انتقال دستاوردهای انقلاب با زبان هنر است

IMG12552874
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزندان گیل : محمد حسن پور، رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت در آئین افتتاحیه دومین جشنواره فرهنگی، هنری فجر رشت در سالن رحمدل خاتم الانبیاء(صلی الله علیه و آله) رشت با بیان اینکه اساس انقلاب اسلامی ایران بر اساس آموزه های اسلامی است گفت: قرآن سند توسعه جامعه اسلامی است که پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله) اولین مامور اجرای این سند در جهان بوده و امروز به دست رهبر معظم انقلاب رسیده است.

وی با اشاره به برگزاری دومین جشنواره فرهنگی هنری فجر در رشت اظهار کرد: این جشنواره با برگزاری ۶۵ برنامه به مدت ۱۲ روز میزبان شهروندان رشتی در ایام الله دهه فجر است.

حسن پور ارائه دستاوردهای آموزشگاه های آزاد هنری و انجمن های فرهنگی را از اهداف این جشنواره اعلام کرد و افزود: ۳۱ آموزشگاه موسیقی در شهرستان رشت فعال است که ۱۴ آموزشگاه در ایام الله فجر به اجرای برنامه می پردازد.

وی از برگزاری یادواره ۲۹ شهید پیروزی انقلاب در رشت  خبر داد و تصریح کرد: برنامه های این جشنواره در سه بخش فرهنگی(۱۴ برنامه)، هنری(۴۶ برنامه) و نمایشگاهی(۵ نمایشگاه) برگزار می شود.

دبیر اجرایی جشنوراه فرهنگی هنری فجر رشت با بیان اینکه اکثریت این برنامه ها هنری است افزود: ۱۴ آموزشگاه موسیقی، سه آموزشگاه فیلم سازی و سه آموزشگاه نمایشی در جشنوراه اجرا خواهند داشت ضمن اینکه ۱۱ نمایش صحنه ایی، ۱۰ نمایش خیابانی و ۱۲ پلاتو نیز اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه جشنواره فجر فرصت مناسبی برای انتقال دستاوردهای انقلاب به نسل های آتی است افزود: این جشنواره موچب استعدادیابی نسل جدیدی از علاقمندان به فرهنگ و هنر شده و ارزش های انقلاب را با زبان هنر به نسل های بعد منتقل می کند.

حسن پور با تاکید بر اتصال فرهنگی بین نسلها افزود: باید فرهنگ ایرانی اسلامی به نسلهای بعد انتقال یابد تا از گسست فرهنگی و شکاف نسلی جلوگیری کند.

در ادامه مونا ابروفراخ، معاون برنامه ریزی فرمانداری رشت با تاکید بر تلاش جمعی در حوزه فرهنگ تصریح کرد: هرقدر در حوزه فرهنگ و ارتقا فرهنگ تلاش کنیم باز کم کار کرده ایم.

وی با تاکید بر ضرورت معرفی الگو به جوانان در این برهه جنگ نرم که دشمن درصدد الگوسازی برای نسل جدید است اظهار کرد: باید نماد و الگوهای خوب را جهت الگو پذیری جوانان در جامعه معرفی کنیم که ایثارگران، شهدا، جانبازان نمونه بارز این الگوها هستند.

گفتنی است، جشنواره فرهنگی هنری فجر رشت از امروز(۱۰ بهمن) در مجتمع خاتم الانبیاء(صلی الله علیه و آله رشت) افتتاح و تا ۲۲ بهمن ادامه دارد. / شبستان

مطالب مرتبط

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را برای ما بنویسید


نُه − = 0

تبلیغات

تبلیغات

پیوند های سایت

با ورود به بخش پیوند های سایت با جدیدترین سایت های مفید و کاربردی آشنا شوید

ورود به بخش پیوندها