امروز : شنبه, ۲ تیر , ۱۳۹۷

تماس باما درباره ما
ثبت‌نام متقاضیان شرکت تعاونی توسعه و عمران گیلان به‌زودی آغاز می‌شود

ثبت‌نام متقاضیان شرکت تعاونی توسعه و عمران گیلان به‌زودی آغاز می‌شود

تنظیمات کاربری

برچسب‌ها, ,

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان:
ثبت‌نام متقاضیان شرکت تعاونی توسعه و عمران گیلان به‌زودی آغاز می‌شود

IMG_6637-1jpg [800x600]
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزندان گیل :  محمود ایزددوست در جلسه شورای برنامه‌ریزی گیلان با اشاره به سهم ۲۵ درصدی تعاون از اقتصاد کشور اظهار کرد: مهم‌ترین ابزار برای رسیدن به هدف مذکور تشکیل شرکت‌های تعاونی توسعه و عمرانی شهرستانی است.

وی به تصویب تشکیل شرکت‌های تعاونی توسعه و عمران در مجلس اشاره کرد و افزود: اساسنامه شرکت‌های مذکور در هیئت دولت به تصویب رسیده است.

ایزددوست با بیان اینکه فرمانداران در تشکیل شرکت تعاونی توسعه و عمران در شهرستان‌ها همکاری بسیار خوبی دارند، تصریح کرد: تشکیل شرکت‌های مذکور طبق ماده یک قانون تاسیس شرکت‌های تعاونی به منظور توسعه بخش‌های تولیدی انجام می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان متذکر شد: تشکیل شرکت‌های تعاونی توسعه و عمران شهرستانی این امکان را فراهم می‌کند تمام افراد حقیقی و حقوقی در فعالیت‌های اقتصادی نقش داشته باشند.

وی ادامه داد: طبق پیش‌بینی قانون اشخاصی که متولد، ساکن یا شاغل در شهرستان‌ها هستند می‌توانند با احتساب نیم درصد جمعیت شهرستان که براساس آخرین آمار سرشماری نفوذ و مسکن به تایید اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان رسیده، شرکت‌های تعاونی توسعه و عمران را تاسیس کنند.

ایزددوست با اشاره به اینکه عضویت در شرکت‌های تعاونی توسعه و عمران محدودیتی برای عضویت در دیگر تعاونی‌ها ایجاد نمی‌کند، بیان کرد: ایجاد بستر برای مشارکت بیشتر مردم از اهداف تشکیل شرکت‌های تعاونی توسعه و عمران است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان سرمایه اولیه برای اشخاص حقیقی را نیم درصد عنوان کرد و گفت: سهم اشخاص حقوقی پنج درصد، سهم شخص حقوقی تعاونی فراگیر ملی ۱۰ درصد و سهم اشخاص حقوقی دولتی یا عمومی غیر دولتی ۴۹ درصد از مجموع سهام شرکت‌های تعاونی توسعه و عمران پیش‌بینی شده است.

وی با تاکید براینکه حوزه فعالیت شرکت‌های تعاونی توسعه و عمران به صورت شهرستانی است، خاطرنشان کرد: شرکت‌های مذکور مجاز به فعالیت مستقل برون ‌شهرستانی نیستند تا مردم بتوانند از برکت سرمایه‌گذاری در شهرستان‌ها بهره‌مند شوند.

به گفته ایزددوست، دولت و سازمان‌های وابسته می‌توانند فعالیت‌ها، طرح‌ها، زمین‌ها و املاک قابل واگذاری در بخش‌های تولیدی، توزیعی و خدماتی در مواردی که برگزاری مزایده به صلاح نیست را با تایید یکی از کمیسیون‌ها از طریق ترک تشریفات در اختیار شرکت‌های تعاونی توسعه و عمران بگذارند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان به تشکیل جلسه شرکت تعاونی توسعه و عمران در شهرستان‌های رشت، سیاهکل، رودسر، لاهیجان و صومعه‌سرا در قالب شورای اداری اشاره کرد و یادآور شد: اعضای هیئت موسس در شهرستان‌های رشت، سیاهکل و رودسر انتخاب شدند.

وی از ثبت‌نام متقاضیان شرکت تعاونی توسعه و عمران به‌زودی در شهرستان‌های این استان خبر داد و اظهار کرد: دفاتری برای ثبت‌نام از متقاضیان در شهرستان‌ها تعیین شده است.

ایزددوست سرمایه اولیه شرکت تعاونی توسعه و عمران رشت طبق برآورد هیئت موسس را هفت میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: سرمایه اولیه تشکیل شرکت مذکور در شهرستان‌ها سه میلیارد ریال پیش‌بینی شده است.

*تاسیس ۲۷۰ تعاونی کشاورزی در گیلان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان در ادامه به مصوبه هیئت وزیران در مورد واگذاری زمین کشاورزی به متقاضیان به‌ویژه روستائیان در سال ۹۰ اشاره کرد و گفت: سال‌های ۹۰ و ۹۱ تعداد هشت هزار نفر از گیلان در سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ثبت‌نام کردند.

وی با اشاره به تشکیل ۱۴ تعاونی در سال ۹۱، بیان کرد: ۵۰ هکتار زمین برای فعالیت‌های کشاورزی به تعاونی‌های مذکور واگذار شده است.

ایزددوست به تاسیس ۲۷۰ تعاونی توسط هشت هزار نفر متقاضی ثبت‌نام شده در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشاره کرد و یادآور شد: تعداد مراجعه‌کنندگان تلفنی و حضوری به اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان بسیار است و تعیین تکلیف این وضعیت نیاز به همکاری دستگاه‌های مربوطه دارد./ فارس

مطالب مرتبط

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را برای ما بنویسید


− 3 = شش

تبلیغات

تبلیغات

پیوند های سایت

با ورود به بخش پیوند های سایت با جدیدترین سایت های مفید و کاربردی آشنا شوید

ورود به بخش پیوندها