امروز : شنبه, ۲ تیر , ۱۳۹۷

تماس باما درباره ما
بهتر است شهردار بومی بوده و به رشت تعلق خاطر داشته باشد

بهتر است شهردار بومی بوده و به رشت تعلق خاطر داشته باشد

تنظیمات کاربری

برچسب‌ها,

فاطمه شیرزاد :

بهتر است شهردار بومی بوده و به رشت تعلق خاطر داشته باشد

IMG_5865

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزندان گیل : شنبه آینده شهردار رشت از بین هفت کاندیدا توسط اعضای شورای شهر رشت انتخاب خواهد شد. پیرامون این انتخاب بصورت تلفنی با فاطمه شیرزاد، عضو هیات رئیسه این شورا گفت و گو کردیم. او اعتقاد دارد که بهتر است شهردار بومی بوده و به مسائل شهر آشنا باشد، به شهر تعلق خاطر داشته باشد و بتواند با بررسی نقاط قوت و ضعف در راستای پیشرفت و بالندگی شهر رشت حرکت کند.

برای انتخاب شهردار چه شاخص هایی را مد نظر قرار می دهید؟

شهردار باید دارای ویژگی هایی باشد که مورد قبول مردم و مسئولان اجرایی استان بوده و تعاملات اجتماعی خوبی با نمایندگان شورا و همچنین با مسئولان و مدیران استان داشته باشد. باید در کمال قاطعیت، یک مدیر اجرایی قوی باشد و از ورود در محیط سیاسی شهر اجتناب کند. شهردار باید شورا را به عنوان مجمع مشورتی قبول کند و همچنین باید بتواند با بدنه شهرداری و کارکنان نیز تعامل ایجاد کند و دارای آگاهی و دانش لازم برای خروج از شرایط بحرانی بوده و بتواند درآمد پایدار ایجاد کند و با ایجاد شرایط مناسب سرمایه گذاران را به سرمایه گذاری در شهر رشت ترغیب کند. تلاش برای افزایش سرانه فضای سبز و داشتن رابطه با مسئولان برای جذب اعتبارات کشوری برای شهر رشت هم از موارد مد نظر بنده است. همچنین بهتر است شهردار بومی بوده و مسائل شهر آشنا باشد، به شهر تعلق خاطر داشته باشد و بتواند با بررسی نقاط قوت و ضعف در راستای پیشرفت و بالندگی شهر رشت حرکت کند.

اعضا منافع شهر را ترجیح می دهند یا منافع سیاسی و گروهی شان را اگر در تضاد هم قرار داشته باشد؟

ما در شورا ۱۵ عضو هستیم و هر کدام از اعضای محترم دارای دیدگاه های متفاوتی هستند و نمی شود منکر دیدگاه های گروهی و جناحی شد ولی اعضا باید اعتدال را لحاظ کنند و در چنین موارد مهمی فرا جناحی عمل نمایند. ما به مردم قول دادیم و قسم خورده ایم. مردم نیز بهترین داوران برای عملکرد اعضا هستند و قطعا ما را قضاوت خواهند کرد. بنابراین ما باید منافع شورا را به هر چیزی ترجیح دهیم.

سلامت مالی تا چه اندازه در انتخاب شهردار برایتان مهم است؟

برای من سلامت شهرداری اهمیت دارد شهردار خوب باید دارای سلامت مالی نیز باشد و باید به دور از تنش ها و حاشیه های موجود از چنین مسائلی اجتناب کند.

داشتن برنامه علمی و عملی چقدر برایتان مهم است؟

در مصاحبه ها مسائل کلی و آکادمیک گفته می شود اما در اجرا یک شهردار خود را نشان خواهد داد. اگر کاندیدایی پروپوزال قوی داشته باشد اما در اجرا قوی نباشد فایده ای ندارد. به طبع اجرا بسیار اهمیت دارد و همچنین اجرایی بودن یک شهردار.

یعنی ارائه برنامه کاندیداها در انتخاب شهردار اهمیتی ندارد؟

چرا قطعا اهمیت دارد اما برنامه علمی وعملی یک مدلی است که برای ورود به منصب های مدیریتی مرسوم است اما درجه توانمندی برای عمل کردن به برنامه ها بسیار پر اهمیت تر است. شهردار باید یک برنامه مدون ۵ ساله داشته باشد و شهرداران مطرح نیز با برنامه های کوتاه مدت و میان مدت و بلند مدت گام برمی دارند.

آیا برای مدت طولانی از شهرداری که انتخاب می شود حمایت می کنید؟

شهر رشت طاقت تغییرات دوباره و شهرداران دیگر را ندارد از نظر من شهرداری که انتخاب می شود سه سال آینده و تا مدت حضور ما، شهردار ما هم خواهد ماند. انشاا… بی حاشیه ترین و غیر سیاسی ترین گزینه را انتخاب کنیم تا به نگرانی های مردم و مسئولین پایان دهیم. الآن هم باید در انتخاب شهردار با نهایت دقت عمل کنیم. امیدوارم بنده و تمام همکارانم گام های خوب برای انتخاب شهردار برداریم. فرصتی برای آزمون خطا وجود ندارد. ما منتخبان مردم هستیم و شهردار هم از منتخبان مردم انتخاب می شود.

تا چه اندازه نظر بزرگان استان برایتان در انتخاب مهم است؟

شوراها بر طبق قانون استقلال رای دارد اما این استقلال نباید به منیت ختم شود و قطعا تعامل با مسئولان اجرایی پشتوانه ای برای داشتن شهری آبادتر خواهد بود.

آیا نظر افکار عمومی و گروه های مدنی را برای انتخاب شهردار جویا شده اید و این نظرات را به کار می برید؟

با توجه به اینکه تنها عضو رسانه ای شورا هستم و با توجه به تعاملات و حضور فیزیکی که به واسطه شغلم در جامعه و هم در سازمان شهرداری و مناطق و در ارتباط با مسئولین دارم این موضوع و نظرات را صد در صد لحاظ خواهم کرد.

به مردم قول می دهید که شهرداری علم گرا، باتجربه، سالم و با برنامه برای شهر انتخاب کنند؟

مواردی که عرض کردم الویت های من است و انشاا… بتوانم از امانتی که مردم به من سپردند و همچنین از اعتمادشان به درستی محافظت کنم و رای خودم را بر اساس توانمندی کاندیدای شهرداری و با صداقت بدهم. امیدوارم هر چه سریعتر شهرداری مناسب انتخاب شود و بتوانیم به نگرانی های مردم و مسئولین در این حوزه پایان دهیم. / گیل اورنگ

مطالب مرتبط

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را برای ما بنویسید


× یک = 8

تبلیغات

تبلیغات

پیوند های سایت

با ورود به بخش پیوند های سایت با جدیدترین سایت های مفید و کاربردی آشنا شوید

ورود به بخش پیوندها