امروز : شنبه, ۲ تیر , ۱۳۹۷

تماس باما درباره ما
برگزاری جشنواره‌ علمی، استانی کانون پرورش فکری هم‌زمان با دهه فجر

برگزاری جشنواره‌ علمی، استانی کانون پرورش فکری هم‌زمان با دهه فجر

تنظیمات کاربری

برچسب‌ها, ,

مدیر‌کل کانون پرورش فکری گیلان :

برگزاری جشنواره‌ علمی، استانی کانون پرورش فکری هم‌زمان با دهه فجر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزندان گیل  و به نقل از روابط عمومی اداره‌ کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان، علی پورحسن، مدیر‌کل کانون پرورش فکری گیلان گفت: توسعه‌ علمی کشور نیازمند تربیت انسان‌هایی اندیشمند است و در این مسیر توجه ‌به کودکان و نوجوانان به عنوان آینده‌سازان ایران اسلامی نقشی اساسی دارد.

وی در ادامه به اهداف برگزاری این جشنواره که از ۱۳ تا ۲۱ بهمن ماه برگزار‌ می شود، پرداخت و آموزش مفاهیم علمی با بهره‌گیری از فعالیت‌های کتاب‌ محور و هم‌چنین ایجاد نگرش عمیق آنان نسبت به محیط پیرامون و چگونگی پاس‌داشت محیط زیست را جمله‌ این هدف‌ها عنوان‌کرد.

پورحسن تصریح کرد: رشد اندیشه‌ مخاطبان برای بهتر زیستن، آشنایی افزون‌تر کودکان، نوجوانان و خانواده‌‌ها با برنامه‌های کانون و هم‌چنین ارتقای توانمندی آینده‌سازان از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره‌ است.

مسئول کمیته‌ کودک و نوجوان ستاد دهه فجر استان گیلان در ادامه به تشریح برنامه‌های این جشنواره پرداخت و از آیین گشایش جشنواره‌ علمی کانون در مرکز فرهنگی هنری شماره ۳ رشت و هم‌چنین برگزاری جشن تالاب در نخستین روز این جشنواره‌ خبر‌ داد.

پورحسن اذعان کرد: ویژه‌ برنامه‌های تور تالاب‌گردی و بازدید از پناهگاه حیات وحش «سلکه»، بازدید دانش‌آموزان مدارس از غرفه‌های این نمایشگاه در کانون شماره ۳ رشت و حضور در کارگاه‌های مختلف از برنامه‌های است که برای ۱۴ و ۱۵ بهمن تدارک دیده شده است.

وی اضافه‌ کرد: برگزاری همایش نجوم با عنوان« صبحانه‌ علمی با طعم نجوم»  و رصد شبانه با حضور والدین و اعضا از جمله برنامه‌های این جشنواره در ۱۵ بهمن محسوب‌ می شود.

مدیرکل کانون تصریح کرد: برگزاری کارگاه و نشست آموزشی علمی برای فرزندان و والدین در هفتمین روز از دهه‌ مبارک فجر و اجرای ویژه برنامه‌‌های کودک، رباتیک و محاسبه ذهنی در ۱۹ بهمن از دیگر برنامه‌های این جشنواره‌ است.

وی در همین زمینه به ویژه برنامه‌ « در روستا » با همکاری آژانس همکاری‌های بین المللی ژاپن( جایکا)و برگزاری ویژه برنامه کودک و بازی‌های زیست محیطی در ۲۰ بهمن اشاره و برگزاری ویژه برنامه‌ی کودک و بهداشت در بیست و یکم همین ماه را از برنامه‌های پایانی این جشنواره‌ عنوان کرد.

مسئول کمیته‌ کودک و نوجوانان درپایان ضمن قدردانی از همراهی دستگاه‌های اجرایی استان دربرگزاری این جشنواره ابرازامیدواری کرد که در سی و هشتمین سالگرد پیروزی شکوه‌مند انقلاب حرکت در مسیر تحقق اقتصادی مقاومتی درسایه‌‌ی اقدام و عمل فراهم شود.

مطالب مرتبط

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را برای ما بنویسید


هشت × 7 =

تبلیغات

تبلیغات

پیوند های سایت

با ورود به بخش پیوند های سایت با جدیدترین سایت های مفید و کاربردی آشنا شوید

ورود به بخش پیوندها