امروز : شنبه, ۲ تیر , ۱۳۹۷

تماس باما درباره ما
اهداء خون در گیلان کاهش یافته است

اهداء خون در گیلان کاهش یافته است

تنظیمات کاربری

برچسب‌ها,

اهداء خون در گیلان کاهش یافته است

139302270946401112779423

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزندان گیل : حامد قیامی با بیان این‌که مصرف خون و فرآورده‌های خونی، هم‌چون گلبول قرمز، پلاکت و پلاسما در گیلان بالاست، اظهارداشت:گیلان یکی از استان‌هایی است که بیشترین پایگاه‌های خون‌گیری در کشور را داراست.

وی گفت: علاوه براین‌که تنها راه مبارزه با بیماری‌های فصلی مثل فابیسم تزریق خون است خاطرنشان کرد: بیش از ۱۰ درصد بیماران دیالیزی کل کشور نیز در گیلان زندگی می‌کنند که باید ۲ الی ۴ بار در ماه خون تزریق کنند که این میزان از عوامل موثر در بالا رفتن مصرف خون در این استان است.

مدیر روابط عمومی پایگاه انتقال خون گیلان، حادثه خیز بودن جاده‌های این استان، به‌ویژه تصادفات را از عوامل دیگر افزایش مصرف خون در این استان دانست و تصریح کرد: بخش عمده‌ای از خون‌های دریافتی از اهداکنندگان  و هم‌چنین بخش زیادی از فرآورده های خونی به مراکزمختلف درمانی در سراسر استان منتقل می‌شود.

قیامی با تاکید بر این‌که اهداکنندگان خون باید در محدوده سنی ۱۸ تا ۶۰ سال باشند گفت: با پیر شدن جمعیت سنی گیلان، از جمعیت جوان‌ استان کاسته شده است و در نتیجه عملا” جذب اهداکنندگان بار اول نیز کاهش یافته است.

وی با اشاره به روز نهم مرداد، روز اهداء خون اعلام کرد: در این روز علاوه بر دریافت خون از اهداکنندگان، تمامی آزمایش‌ها نیز روی خون آنها مانند آزمایش ایدز، آنتی ژن، سفلیس و گروه خونی به‌صورت رایگان انجام و به بیمارستان منتقل خواهد شد./تسنیم

مطالب مرتبط

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را برای ما بنویسید


چهار − 3 =

تبلیغات

تبلیغات

پیوند های سایت

با ورود به بخش پیوند های سایت با جدیدترین سایت های مفید و کاربردی آشنا شوید

ورود به بخش پیوندها