امروز : شنبه, ۲ تیر , ۱۳۹۷

تماس باما درباره ما
امسال برای حوادث غیرمترقبه در گیلان پنج میلیارد تومان در نظر گرفته شد

امسال برای حوادث غیرمترقبه در گیلان پنج میلیارد تومان در نظر گرفته شد

تنظیمات کاربری

برچسب‌ها, ,

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان :

امسال برای حوادث غیرمترقبه در گیلان پنج میلیارد تومان در نظر گرفته شد

gd

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزندان گیل : مهندس محمد اکبرزاده در نشست خبری که به مناسبت روز روستا در سالن اجتماعات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان برگزار شد، افزود: بر اساس موقعیت و ظرفیت روستاها طرح منظومه روستایی با هدف ایجاد اشتغال پایدار و شکوفایی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی اجرا می شود.

وی با بیان اینکه تنها متولی توسعه پایدار و همه جانبه روستاها بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است، اظهار داشت: از سال ۸۴ تا کنون یک میلیون و ۸۰۰ هزار واحد مسکن روستایی که ۴۳۰ هزار واحد بهسازی و ۳۰۰ هزار واحد بازسازی شده در بیش از ۳۲ هزار روستای کشور مورد بهره برداری قرار گرفت.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان ادامه داد: بر این اساس بیش از ۱۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در سطح کشور تسهیلات بانکی برای احداث و بازسازی و بهسازی این واحدهای مسکونی اختصاص یافته است.

وی با اشاره به اینکه تا سال ۱۴۰۵ باید ۲۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی با تسهیلات ۱۵ میلیون تومانی برای هر واحد آن هم با کارمزد پنج درصد ساخته شود، گفت: باوجود این مسئله بانک های عامل باید سه هزار میلیارد تومان تسهیلات در اختیار مردم روستا های کشور قرار دهند.

اکبرزاده افزود: در این راستا در گیلان هم سالانه باید ۱۵ هزار واحد مسکونی روستایی ساخته شود و این در حالیست که این استان جزء سه استان برتر کشور در جذب اعتبارات و میزان ساخت است.

وی اظهارداشت: طرح نظام فنی روستایی با هدف افزایش کیفیت واحدهای مسکونی در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت از سوی هزار و ۷۰۰ مهندس و کاردان در سطح استان انجام می شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان ادامه داد: هم اکنون ۶۲۷ واحد مسکونی با ۲۶ میلیارد تومان اعتبار در سایت مسکن مهر رشت با مشارکت نیکوکاران و دولت در حال ساخت است که ۲۰۰ واحد آن دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.

وی با بیان اینکه در بحران برف ۹۲ به انباری و طویله های آسیب دیده روستاییان دو تا ۱۰ میلیون تومان پرداخت شد، گفت: برای واحدهای مسکونی هم سه تا ۲۰ میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

امسال برای حوادث غیرمترقبه در گیلان پنج میلیارد تومان در نظر گرفته شد

اکبرزاده افزود: در بحران برف سال گذشته هشت هزار و ۸۲۰ نفر هشت میلیارد و ۵۵۴ میلیون تومان کمک بلاعوض دریافت کردند همچنین در حوادث غیر مترقبه امسال نیز پنج میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است.

وی اظهار داشت: در آتش سوزی امامزاده ابراهیم شفت ۶۷۳ میلیون تومان کمک بلاعوض برای ۱۱۷ واحد احداثی، ۱۰۷۰ واحد تجاری،۱۳۰ مورد معیشتی و یک مورد فوت شده در نظر گرفته شد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان ادامه داد: تسهیلاتی که بانک عامل برای آتش سوزی امامزاده ابراهیم باید اختصاص دهند پنج میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان بوده که برای هر واحد ۲۰ میلیون تومان اعتبار پیش بینی شده است.

وی همچنین گفت: بر این اساس تا کنون ۴۸ متقاضی خواستار دریافت تسهیلات بانکی شده اند که ۲۱ نفر از آنها این تسهیلات را اخذ کرده اند.

اکبرزاده تعداد روستاهایی را که دارای طرح عادی هستند هزار و ۶۳۰ روستا عنوان کرد و افزود: سال گذشته ۲۵۵ روستا با ۲۵ میلیارد و ۹۸۷ میلیون ریال اعتبار دارای طرح هادی شدند.

وی با بیان اینکه ۵۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار طی سال گذشته دارای طرح هادی شدند، اظهار داشت:  امسال تا کنون از ۲۴۰ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده ۵۲ درصد تخصیص یافته است.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان یادآور شد: طی سال گذشته دو هزار و یک سند روستایی صادر شده که امسال نیز باید یرای ۱۶ هزار ملک روستایی سند صادر شود.

مطالب مرتبط

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را برای ما بنویسید


− دو = 2

تبلیغات

تبلیغات

پیوند های سایت

با ورود به بخش پیوند های سایت با جدیدترین سایت های مفید و کاربردی آشنا شوید

ورود به بخش پیوندها