امروز : شنبه, ۲ تیر , ۱۳۹۷

تماس باما درباره ما
آغاز فعالیت فعالان بخش فرهنگ زبان مادری «گیلکی» در رشت

آغاز فعالیت فعالان بخش فرهنگ زبان مادری «گیلکی» در رشت

تنظیمات کاربری

برچسب‌ها, ,

مدیرعامل سازمان فرهنگی ‌ شهرداری رشت :

آغاز فعالیت فعالان بخش فرهنگ زبان مادری «گیلکی» در رشت

Ghaneh

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزندان گیل : علیرضا قانع در نشست سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری این شهر با تاکید بر ضرورت زنده نگهداشتن زبان گیلکی اظهار کرد: با هدف توجه به زبان مادری انجمن فرهنگ بومی گیلان هر ۱۵ روز یکبار پذیرای تمام فعالان بخش فرهنگ، ادب و زبان مادری گیلکی است.

وی با اشاره به اینکه مدیریت این انجمن به ‌عهده فریدون نوزاد استاد گیلان‌شناس و پژوهشگر برجسته گیلان است، افزود: زنده نگهداشتن زبان گیلکی و فعالیت برای غنای فرهنگ و تمدن گیلان از اهداف مهم این انجمن است.

مدیرعامل سازمان فرهنگی‌ ورزشی شهرداری رشت ساعت برگزاری انجمن مذکور را ۱۶ تا ۱۸ عصر در این سازمان ذکر کرد و یادآور شد: از علاقه‌مندان به فرهنگ، زبان و تمدن گیلان برای حضور در این جلسات دعوت می‌شود.

وی ارائه راهکارها و نقطه‌نظرات علاقه‌مندان به فرهنگ بومی گیلان در زمینه فرهنگ‌سازی و استفاده از زبان مادری را مهم دانست و یادآور شد: از نظرات علاقه‌مندان در راستای تقویت فعالیت‌های فرهنگی گیلان استفاده می‌شود.

قانعی در ادامه از برگزاری نمایشگاه سرنسخه‌های پزشکان رشت در خانه‌ میرزا کوچک خبر داد و خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه دست‌خط و سرنسخه‌های پزشکان رشتی در طول سال‌های ۱۳۱۵ تا ۱۳۵۰ از تاریخ اول تا ۳۰ دی‌ماه سال جاری در خانه میرزا کوچک برای نخستین‌بار به نمایش عمومی در می‌آید. / ایلنا

مطالب مرتبط

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را برای ما بنویسید


3 − دو =

تبلیغات

تبلیغات

پیوند های سایت

با ورود به بخش پیوند های سایت با جدیدترین سایت های مفید و کاربردی آشنا شوید

ورود به بخش پیوندها